Levně nábytek koupíš,
snadno a rychle prodáš.

Je zde již 6786 inzerátů,
přidej i ty svůj inzerát.Novinka

14.05.2019

Potřebujete magnetický filtr topného systému?Zobrazeno 898x

Při instalaci nové kotle je nutné topné systémy, jak ty stávající, ale i nové, důkladně propláchnou a u stávajících doporučuje použít i chemii na vyčištění (například Ferrolin 8628). Po důkladném proplachu je potřeba ještě myslet na kvalitu vody, kterou budeme topný systém napouštět.

V některých případech stačí upravit PH vody v topném systému, na to doporučujeme Cetamín F300 a nebo v případě hliníku Cetamín F360. Pokud je voda ve vašem topném systému příliš tvrdá, je potřeba jej napustit změkčenou a upravenou vodou, tzv. demineralizovanou vodou.

magnetický filtr topného systémuA poslední na co by se nemělo zapomínat, pokud chceme, aby nám kotel a celý topný systém dlouho vydržel a správně fungoval, je instalace magnetického filtru. Standardní mechanický filtr dnes již nestačí, protože nezachytí částečky kovu rozpuštěné ve vodě. V případě, že jsme na vše při zprovozňováni topného systému zapomněli a teď máme zapečený kotel, který se přehřívá, klepe, netopí je možnost celý systém chemicky vyčistit. Doporučujeme samostatně topný systém a samostatně kotel. Na chemické vyčištění použijeme Ferrolin 8628, magnetický filtr a proplachové zařízení. Po důkladném vyčištění, které může trvat v případě silného zanesení i celý den, pak následuje doporučený postup, který jsme popsali výše.

Pokud chcete poradit s výběrem vhodného magnetického filtru, podívejte se na e-shop firmy PHTrade, kde vám ochotně pomohou.

Zpět na hlavní stránku novinek

 Přidej se k nám na Facebooku

Spolupracujeme: