Levně nábytek koupíš,
snadno a rychle prodáš.

Je zde již 6787 inzerátů,
přidej i ty svůj inzerát.Novinka

14.05.2019

Jaký je průběh stavby rodinného domu a jaké jsou moderní způsoby?Zobrazeno 1512x

stavba rodinného domu Stavba rodinného domu je soubor odborných činností a kvalita jejich provedení ovlivní přímo i kvalitu života lidí, kteří budou dům v budoucnu obývat. Zároveň to ovlivní i jejich náklady na bydlení.

Podívejte se a během jedné minuty budete mít představu co čeká každého stavebníka rodinného domu. Od betonování základové desky, přes omítky, podlahy, kuchyň až po nastěhování.

Průběh v případě zděného domu:

 1. stavba rodinného domu Výběr pozemků, projektování a stavební povolení
 2. Základová deska – nejčastějším postupem je vyhrabání základových pasů, vylití betonovou směsí, vyzdění ztraceným bednění a následné vylití betonem. Nutné je položení kanalizace a příprava prostupů pro další rozvody. Izolace základové desky pomocí pásů lepenky
 3. Zdění obvodových zdí a příček – Porotherm, Ytong
 4. Strop
 5. stavba rodinného domu Střešní konstrukce – nejčastěji používané krytiny jsou Bramac, KMBeta
 6. Rozvody – rozvody vody, elektřiny a topení v hrubé stavbě. Velmi častou variantou jsou dnes systémy podlahového topení a jako zdroj tepla jsou voleny tepelná čerpadla nebo kotle s vysokou účinností.
 7. Omítky – omítání zdí a stropů se provádí buď sádrovou omítkou v jedné vrstvě nebo štukovanou jádrovou omítkou ve dvou vrstvách. Omítky lze provádět strojním způsobem a výrazně to urychlí výstavbu.
 8. Podlaha – skladba podlahy je zjednodušeně tvořena izolací , vrstvou potěru a podlahovou krytinou. Izolace se používají polystyren nebo vata. Jako potěr se aplikuje anhydritové litá podlaha nebo betonová podlaha. Podlahové krytiny jsou oblíbené vinyly, dlažba, dřevo, laminát, korek.
 9. Výplně otvorů – plastová okna nebo okna dřevěná, vchodové a terasové dveře.
 10. Zateplení fasády a fasádní finální vrstva.
 11. Výmalba, kuchyňská linka, spotřebiče.
 12. Stěhování.

Pro úplnost je nutné se zmínit o dalších činnostech, které souvisejí s výstavbou ale nejsou spojeny přímo s výstavbou domu. Realizace vrtané studny jako vlastního zdroje vody a čistírny odpadních vod v případě, že není možné se napojit na kanalizaci.

Zpět na hlavní stránku novinek

 Přidej se k nám na Facebooku

Spolupracujeme: