Levně nábytek koupíš,
snadno a rychle prodáš.

Je zde již 6786 inzerátů,
přidej i ty svůj inzerát.Novinka

14.05.2019

Stavební technika pro rekonstrukci domuZobrazeno 7519x

Zdědili jste starší dům? Pak se možná rozhodnete pro jeho rekonstrukci, u které se rozhodně neobejdete bez stavební techniky. Při rekonstrukci domu budete potřebovat stroje pro práci ve výškách, stavební a manipulační techniku i kvalitní ruční nářadí. Víme, co se vám může při jednotlivých opravách hodit!

Rekonstrukce střechy? Připravte se na práci ve výškách

Při rekonstrukci domu se obvykle začíná od střechy. Pokud máte střechu, do které vám teče, nemá smysl omítat stěny nebo dokonce opravovat interiér domu. Střechu je možné buďto celou vyměnit, na což si najmete stavební firmu, často ji však stačí umýt a natřít vhodným nátěrem. V případě, že je vaše střešní krytina v dobrém stavu, jen sem tam se objevuje mech nebo oprýskaná barva, nemusíte ji hned měnit. Zkuste ji ostříkat wapkou a následně oživit speciálním ochranným nátěrem. To můžete zvládnout i svépomocí. Při práci ve výškách nezapomínejte na bezpečnost, rozhodně se do ní nepouštějte bez jištění. Jednou z nejlevnějších a nejbezpečnějších možností jsou pracovní plošiny s různými dosahy, které si můžete pronajmout třeba na několik dní. Přívěsné, na automobilovém podvozku, nůžkové i teleskopické, všechny tyto druhy jsou v půjčovnách k dispozici a vy je můžete použít.

Zateplení domu šetří energie a peníze

S pomocí techniky pro práci ve výškách zvládnete nejen opravu střechy, ale také zateplení domu. Svůj domov si zatepluje stále více lidí, protože se zvyšujícími se cenami energie se to rozhodně vyplatí. Velice významné je zateplování u starších domů, jejichž stěny snadno promrzají a mohou se tvořit také nepříjemné plísně.

Vrtání a bourání k rekonstrukci patří

Rekonstrukce domu se neobejde bez vrtání a bourání. Mladí lidé mají jiné požadavky na interiér, často například bourají příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem. Kvůli novému uspořádání místností se mění také rozvody elektřiny. K sekacím i vrtacím pracím mohou sloužit vrtací kladiva s příklepem nebo bez příklepu do betonu i zdiva, které umožňují mimo jiné také vrtání otvorů pro zásuvky. Při vrtání v již uklizených místnostech je možné využít integrovaný systém na odsávání prachu, takže již není nutné, aby u vás stála manželka s vysavačem.

Úpravu zahrady provádějte úplně nakonec

Jakmile máte dům opravený a uvnitř i zvenčí vypadá podle vašich představ, je nejvyšší čas postarat se o úpravu zahrady. Pozemek nejprve zbavte odpadového materiálu z rekonstrukce, jako jsou zbytky rozbitých příček a podobně. Následně už můžete provést srovnání terénu, případně tvorbu designových prvků, jako je skalka, terasa nebo přírodní jezírko. Spousta lidí se pustí také do kopání bazénu, bez něhož se v létě žádná pořádná zahrada neobejde. Pak už si můžete jen užívat pohodlí vašeho nově zrekonstruovaného domu!

Zpět na hlavní stránku novinek

 Přidej se k nám na Facebooku

Spolupracujeme: